W Dubaju trwa trzecia edycja najważniejszego wydarzenia sportowego w Emiracie: Dubai Fitness Challenge. Tegoroczną gwiazdą jest Joe Wicks – światowej sławy trener fitnessu (the body coach), śledzony na Instagramie przez ponad 2,8 miliona fanów. Poprowadzi on trening, podczas którego planuje pobić rekord świata.  

 

Już w sobotę 26 października w Skydive Dubai, autor bestsellerów o zdrowym trybie życia poprowadzi interwałowy trening HIIT (High Intensive Interval Training). Trening potrwa 30 minut i będzie się składał z serii krótkich ale intensywnych ćwiczeń, przeplatanych kilkunastosekundowymi przerwami. 

 

Joe Wicks jest aktualnym trenerem-rekordzistą. W 2017 r. w Londynie prowadził trening HITT dla 3804 uczestników. Podczas tegorocznego dubajskiego festiwalu chce przyciągnąć jeszcze więcej fanów. Aby pobić swój poprzedni rekord i zapisać się w Księdze Rekordów Guinnessa, trening muszą ukończyć wszyscy uczestnicy dokładnie w ciągu 30 minut. 

 

Udział w treningu jest bezpłatny, mogą w nim wziąć udział osoby powyżej 18 roku życia. Obowiązuje rejestracja. 

 

Dubai Fitness Challenge potrwa do 16 listopada. Jego celem jest zachęcenie wszystkich mieszkańców i turystów, bez względu na wiek, umiejętności i poziom sprawności, do poświęcenia 30 minut dziennie na ćwiczenia fizyczne przez kolejne 30 dni. Na terenie całego miasta powstały profesjonalne centra fitness, oferujące ponad 8 000 bezpłatnych zajęć: od sportów zespołowych i wodnych, ćwiczeń fitness po konsultacje w zakresie zdrowego odżywiania.

Więcej informacji: 

https://www.instagram.com/thebodycoach/?hl=cs

www.dubaifitnesschallenge.com

www.facebook.com/dubaifitnesschallenge

 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

W Andaluzji, gdzie zawsze świeci słońce

Monika Bień-Königsman

www.hiszpanskiesmaki.es

 

« Na południu Hiszpanii znajduje się miejsce niezwykłe. Jego historię opowiadają różne narody, a ich opowieści tworzą mieszankę barwną i fascynującą. Ta kraina kojarzy się ze światem z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Wpływy arabskie przyczyniły się tu do powstania zjawiskowej architektury i ciekawej kultury, w tym wyśmienitej kuchni. Nie można także zapominać o mieszkających w tym regionie ludziach, którzy przybyszy witają z uśmiechem na ustach. Ze względu na swój towarzyski charakter nie zamykają się w domach, ale wychodzą na ulice, do barów tapas i klubów z muzyką. Radością życia i ochotą do zabawy potrafią zarazić każdego. »

Więcej…

Dominikana – raj dla każdego

MARCIN WESOŁY

<< Dominikana odcisnęła głęboki ślad w mojej duszy chyba za sprawą emocji, jakie towarzyszą zazwyczaj inicjacji. Pierwszy raz ujrzałem ją ponad 8 lat temu. Wtedy była dla mnie poniekąd tropikalnym zauroczeniem, po którym chce się od razu więcej. Z wprawą prawdziwej łamaczki serc usidliła mnie, oszołomiła i zatrzymała przy sobie na dłużej. Do dzisiaj zresztą pozostaję jej wierny. Dlatego opowiadam o mojej miłości z niegasnącym entuzjazmem. >>

Więcej…

Nepal – yeti, Himalaje i czorteny

ROMAN WARSZEWSKI 

www.warszewski.info

 

« Czym lub kim jest yeti, raczej powszechnie wiadomo. To tajemniczy człowiek śniegu. Gdzie leżą Himalaje, też nie trzeba zazwyczaj wielu osobom tłumaczyć. Trudności mogą nastręczać zawarte w tytule czorteny. Śpieszę zatem z wyjaśnieniem. Są to przydrożne, a niekiedy śróddrożne, obiekty sakralne o prostopadłościennej podstawie, na której spoczywa półkula ze strzelistą iglicą. Jeśli miałbym je do czegoś porównać, powiedziałbym, że pełnią podobną funkcję jak stojące przy polskich drogach kapliczki lub krzyże. W Nepalu czortenów znajdziemy tysiące. »

Więcej…