Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie, dziś (5 grudnia) poinformowała o rekordowej liczbie wizyt na stronie internetowej w ciągu 10-dniowego cyber tygodnia. Stronę odwiedziło aż 29 milionów klientów, to więcej  niż liczba odwiedzin strony Tesco w ciągu miesiąca, Chelsea FC w ciągu 6 miesiący czy Inter Mediolan w ciągu roku.  

Cyber poniedziałek 2 grudnia był rekordowym dniem pod względem odwiedzin strony nie tylko w ciągu 10-dniowego cyber tygodnia, ale także w całej historii. W tym dniu stronę Ryanair.com odwiedziło ponad 6 milionów klientów, to więcej niż w tym samym dniu rok temu. 

 

Z okazji rekordowej liczby wizyt Ryanair przedłużył wyprzedaż. Promocją objęte są bilety na podróż w styczniu. Rezerwacji lotów już od 64 zł można dokonać jedynie dziś (czwartek do godziny 23:59). 

 

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział: 

“Cieszymy się z rekordowej liczby odwiedzin naszej strony internetowej. W ciągu cyber tygodnia zanotowaliśmy aż 29 milionów wizyt. Największą liczbę wizyt odnotowaliśmy w cyber poniedziałek 2 grudnia -  ponad 6 milionów, to więcej niż populacja Danii, Irlandii czy Norwegii. 

Rekordowe liczby odwiedzin strony oraz rezerwacji odzwierciedlają popyt na tanie loty, najniższy poziom emisji i coraz szerszą siatkę połączeń. Z tej okazji przedłuzyliśmy wyprzedaż i wprowadziliśmy do sprzedaży bilety na podróż w styczniu już od 64zł. 

To już ostatnia okazja, aby zarezerwować loty w tak niskiej cenie. Aby zdążyć, najlepiej wejść na Ryanair.com już teraz.” 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Kostaryka – podróż od wschodu do zachodu słońca

24182453665 8d5ff41d97 o Tortuguero

© COSTA RICAN TOURISM BOARD

 

Jerzy Pawleta

www.jerzypawleta.pl 

 

Gdzie w ciągu jednego dnia można zobaczyć wschód i zachód słońca nad dwoma różnymi oceanami – pierwszy nad należącym do basenu Atlantyku Morzem Karaibskim, a drugi nad Pacyfikiem? Szansę na to mamy w uroczej Kostaryce. Najmniejsza odległość, jaka dzieli oba malownicze wybrzeża w tym kraju, to ponad 100 km. Z karaibskich plaż nad pacyficzny brzeg dostaniemy się bez problemu samochodem albo autobusem. Szybciej pokonamy ten dystans, jeśli skorzystamy z usług lokalnych przewoźników – SANSA czy Nature Air – oferujących przeloty samolotami na kilka lub kilkanaście osób.

Więcej…

Katalonia – więcej niż region

Kurort Tossa de Mar na Costa Brava
151126 MAALV 1208

© AGENCIA CATALANA DE TURISME

ANETA KOTARSKA


Katalonia to część Hiszpanii, która kryje w sobie wiele przeciwieństw. Katalończycy obrali za swój symbol osła reprezentującego mądre i spokojne, lecz uparte dążenie do celu, Hiszpanie natomiast – byka ucieleśniającego temperament i siłę. Katalońskie tradycje mieszają się tu z hiszpańskimi, obok siebie współistnieją też dwa języki, kosmopolityzm łączy się z nacjonalizmem, sztuka z przemysłem, ruiny rzymskie z modernizmem. Nawet pod względem geograficznym region charakteryzują kontrasty – morze przeplata się w nim z górami.

Więcej…

Pod słońcem południowej Hiszpanii

pano2net.jpg

Widok na marinę w Alicante z Zamku św. Barbary na wzgórzu Benacantil

©AYUNTAMIENTO DE ALICANTE

MAGDALENA BARTCZAK


Choć wśród polskich turystów odwiedzających Hiszpanię wciąż największą popularnością cieszą się przede wszystkim Barcelona i region Costa Brava czy Wyspy Kanaryjskie – na czele z Fuerteventurą i Teneryfą – oraz Madryt, to warto pamiętać o tym, jak niezmiernie fascynującym miejscem jest południe tego kraju. Ten rozpalony słońcem fragment Półwyspu Iberyjskiego wypełniają piękne miasta i pokrywają liczne, wciąż jeszcze nieodkryte plaże. Koniecznie trzeba się o tym przekonać. 

Więcej…